Twitter’in yeni planı ortaya çıktı!

Twitter

Popüler sosyal medya platformu Twitter, yeni planıyla gündemde. Twitter ‘in Onlyfans benzeri bir platform hizmeti sunmaya çalıştığı ortaya çıktı!

Son yıllarda bir başarı elde eden OnlyFans, diğer sosyal medya platformları tarafından taklit edilmesi günümüzde şaşırtıcı gelmiyor. Yapılan yeni bir araştırmaya göre Twitter, OnlyFans benzeri bir altyapı uygulamak istedi.

The Verge tarafından yapılan araştırmaya göre Twitter, yetişkinlere yönelik içeriğiyle ünlü olan OnlyFans’ın bir benzerini oluşturmaya çalıştı. Geçtiğimiz mayıs ayında, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almayı kabul etmesinden birkaç hafta sonra, şirketin OnlyFans benzeri planlarını sessizce kapattığı ortaya çıktı Bunun ana nedeni ise Twitter’ın zararlı cinsel içerikle ilgili büyüyen sorunu oldu.

Plana göre şirket, yetişkinlere uygun içerikten para kazanmayı amaçlıyordu. Ancak araştırma, ‘Twitter’ın çocuklara yönelik cinsel istismarı ve rıza dışı çıplaklığı geniş ölçüde doğru bir şekilde tespit etmediğine’ karar vermesinin ardından bunların iptal edildiğini gösterdi.

Tüm bu olanların ardından bir Twitter sözcüsü aşağıdaki açıklamayı yaptı.

Twitter’ın çocukların cinsel istismarına karşı sıfır toleransı var. Çevrim içi çocuk cinsel istismarı ile agresif bir şekilde mücadele veriyoruz ve politikamızı uygulamak için teknoloji ve araçlara önemli ölçüde yatırım yapıyoruz. Kendini işine adamış ekiplerimiz, kötü niyetli aktörlerin bir adım önünde olmak ve reşit olmayanları hem çevrim içi hem de çevrim dışı olarak zarar görmekten korumamıza yardımcı olmak için çalışır.